Sign In

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

 CFA програма — золотий стандарт інвестиційної освіти

Щорічно в одну з субот червня та грудня сотні тисяч людей по всьому світу проводять 6 годин складаючи один з іспитів CFA. Успішне складання трьох іспитів є однією з умов для отримання міжнародної професійної кваліфікації або чартеру фінансового аналітика CFA (Chartered Financial Analyst®). Кожного року біля 200 українців також складають ці іспити. Цьому передує близько 300 годин наполегливого навчання. Що мотивує їх витрачати стільки сил та часу на це?

У світі фінансів та інвестицій міжнародну професійну кваліфікацію фінансового аналітика CFA (Chartered Financial Analyst®) називають однією з найбільш авторитетних. Чартер CFA видається міжнародною асоціацією інвестиційних професіоналів CFA Institute, яка на сьогодні об'єднує понад 150 тис. фахівців фінансового ринку у 163 країн світу. Людина, що отримала чартер, має право писати після прізвища – CFA. Роботодавці у всьому світі знають - ці три букви означають, що перед ними один з кращих фахівців з управління інвестиціями.

gold-standard.png

.


«Програма  CFA дозволяє мати helicopter view на різні питання. Дозволяє оцінити глобально ситуацію. Сам процес підготовки до здачі іспиту це вже такий важливий елемент саморозвитку», - Дмитро Сологуб, CFA, заступник голови Національного Банку України.


CFA програма пропонує знання та практичні навички, які потрібні інвестиційним професіоналам у всьому світі: навчання інвестиційному аналізу, навчання інвестиційному менеджменту. Програма пропонує найсучасніші знання, бо у її формуванні беруть участь тисячі практикуючих фахівці з інвестицій, представники університетів та регуляторів. Результати їх регулярного опитування лягають в основу матеріалів навчальної програми CFA та іспитів CFA. За відгуками учасників ринку саме завдяки цьому CFA програму вважають «золотим стандартом» інвестиційної освіти.


«Під час навчання я завжди була здивована тим, що на будь-якому рівні програми CFA я могла знайти навички чи знання, які я могла безпосередньо застосувати у своїй поточній роботі. Як інвестиційний банкір, я вважаю, що CFA програма надає більш практичні навички порівняно з дипломом університету» - Юлія Берещенко, CFA, інвестиційний банкір.


CFA програма дає глибоке розуміння принципів роботи ринків капіталу, оцінки вартості активів, знання для розробки стратегії компанії, роботи у корпоративних фінансах, ризик менеджменті, тощо. Величезна увага приділяється професійним стандартам поведінки і етиці в роботі з інвесторами. Всі володарі чартеру зобов'язані щорічно підтверджувати, що вони дотримуються Кодексу етики і професійних стандартів поведінки CFA Institute. Будь-яка компанія, що працює на зовнішніх ринках, залучає іноземне фінансування, формує довгострокову стратегію розвитку - потребує фахівців із знаннями найкращих світових практик. Одними з таких є володарі CFA чартеру. Тож якщо ви цікавитесь як стати інвестиційним менеджером чи як стати інвестиційним аналітиком, зважте на отримання  CFA чартеру.


«Значною перевагою CFA програми є увага до професійних та етичних стандартів. Такі знання не може надати жоден університет чи інша навчальна програма. Вони вчать думати, структуровано аналізувати, мати обґрунтовану позицію з різних питань. Відрізняти думки від фактів», - Анна Муріна, CFA, консультант Світового банку.


Щоб отримати CFA чартер, потрібно скласти послідовно іспити трьох рівнів. Крім того, потрібно мати вищу освіту на рівні бакалавра та 4 роки досвіду роботи за фахом.


how-to5 (1).png

Підготовка до кожного рівня CFA потребує в середньому більше 300 годин наполегливого самостійного навчання протягом майже 6-9 місяців. Три-чотири роки зазвичай треба присвятити такому навчанню, чтоб отримати CFA чартер. Такі випробування не для кожного, тож менш ніж 1 з 5 кандидатів стає володарем CFA чартеру. В Україні сьогодні більше 200 CFA чартерхолдерів. Їх знання і навички дозволяють їм з успіхом знаходити роботу інвестиційного менеджера чи роботу фінансового аналітика в найрізноманітніших галузях: в уряді, міжнародних організаціях, великих фінансово-промислових холдингах, інвестиційних та консалтингових компаніях, і навіть в ІТ компаніях.


Бажаєте розпочати навчання за програмою CFA? Для цього потрібно зареєструватись на сайті CFA Institute та обрати дату Вашого першого іспиту CFA.

register botton.png


 Навіщо наймати CFA чартерхолдера?

​​​​​

Роботодавці у всьому світі знають, що три букви CFA після імені людини означають, що перед ними володар міжнародної професійної кваліфікації фінансового аналітика CFA (Chartered Financial Analyst®), яку у світі фінансів та інвестицій називають однією з найбільш авторитетних. Чартер CFA видається міжнародною асоціацією інвестиційних професіоналів CFA Institute, яка на сьогодні об'єднує 150 тис. фахівців фінансового ринку зі 163 країн світу.

Роботодавці у всьому світі цінують володарів кваліфікації CFA і вважають їх одними з кращих фахівців з управління інвестиціями через їх знання і професійну поведінку. У деяких країнах, наприклад в США, Великобританії і Сінгапурі, держрегулятори визнають CFA чартер як доказ компетенції для роботи на фондовому ринку. В Україні цей чартер маловідомий через недоразвинутість фондового ринку. Проте CFA програма дає глибоке розуміння принципів роботи ринків капіталу, оцінки вартості активів, знання для розробки стратегії компанії, роботи у корпоративних фінансах, ризик менеджменті тощо. Будь яка компанія, що працює на зовнішніх ринках, залучає іноземне фінансування, формує довгострокову стратегію розвитку, потребує фахівців із знаннями найкращих світових практик. Одними з таких є володарів CFA чартеру.

В Україні сьогодні більше 200 власників статусу CFA чартерхолдера. Їх знання і навички дозволяють їм з успіхом працювати в найрізноманітніших галузях: в уряді, міжнародних організаціях, великих фінансово-промислових холдингах, інвестиційних та консалтингових компаніях, і навіть в ІТ компаніях. Студенти економічних вузів добре обізнані про кар'єрні перспективи, які дає CFA чартер і тому багато з них вже на останніх курсах намагаються здати хоча б перший рівень.

Незважаючи на таке широке визнання, в Україні фахівці з персоналу та керівники компаній недостатньо проінформовані про те, що таке CFA програма і які переваги дає найм професіонала, який отримав CFA чартер. Але винятки в Україні вже є. Деякі роботодавці спеціально шукають на вакансії CFA чартерхолдерів.


«В Україні є проблема пошуку людей з адекватним освітою і знаннями. Для мене, для моїх колег в Національному Банку CFA чартер грає сигнальну роль. Якщо людина пройшла через такі серйозні випробування, якщо він здав ці іспити, особливо якщо з першого разу, то він може працювати під тиском», - Дмитро Сологуб, CFA, заступник голови Національного Банку України.


Інші роботодавці мотивують своїх співробітників отримувати CFA чартер, компенсуючи вартість навчання за успішного складання іспитів.

«Мене спонукав вчитися на CFA програмі мій роботодавець, який був зацікавлений у знаннях, які дає програма. CFA програма допомагає зрозуміти і впоратись із викликами сучасних фінансових ринків, розвиває ерудицію з фінансових та еко​номічних питань. Маючи таку кваліфікацію, дуже легко спілкуватися з представниками нашої професії з інших країн», - Анна Муріна, CFA, консультант Світового банку.


Що ж виділяє володарів CFA чартеру серед інших фахівців з фінансів та інвестицій?

  • Якість знань. Навчальна програма CFA дає комплексні знання про всі існуючі у світі актуальні методики інвестиційного аналізу і моделювання. Потрібно в середньому більше 1000 годин напруженого навчання, щоб здати всі три іспити CFA і чотири роки відповідного досвіду, щоб отримати CFA чартер. Такі випробування під силу не кожному, тож менш ніж 1 з 5 кандидатів стає володарем CFA чартеру.

  • Етика. У навчальній програмі CFA величезна увага приділяється професійним стандартам поведінки і етиці в роботі з інвесторами. Всі власники чартеру зобов'язані щорічно підтверджувати, що вони дотримуються Кодексу етики і професійних стандартів поведінки CFA Institute.

  • Постійне навчання. Володар чартеру CFA зобов'язаний регулярно оновлювати свої знання для того, щоб зберегти за собою цей статус. Щороку потрібно пройти певну кількість тренінгів, семінарів або вебінарів, відвідати ряд конференцій, щоб CFA Institute підтвердив кваліфікацію.


«CFA чартер - це глобальний професійний стандарт кваліфікації. Наприклад, у Великобританії, де я працювала більше 15 років, він має статус магістерського ступеня з фінансів. CFA чартер дає більш практичні навички, ніж університетський диплом. Ці навички ставлять володаря чартеру в один рівень з кращими фахівцями галузі», - Юлія Берещенко, CFA, інвестиційний банкір.


Багато українців після отримання CFA чартеру швидко знаходять роботу, але часто, на жаль, не в Україні. Таких фахівців цінують не тільки за знання, але й за цілеспрямованість, високу мотивацію, ефективний тайм-менеджмент та прагнення до навчання і саморозвитку, бо тільки завдяки наявності таких якостей можна з успіхом скласти усі CFA екзамени. Усі матеріали CFA програми викладені англійською, тож чартерхолдери безперечно мають вільною володіти мовою для отримання чартеру.

Зростання кількості професіоналів, які володіють знаннями інвестиційних інструментів, що використовуються в світі, і розуміють як спілкуватися з інвесторами з розвинених країн, може стати фундаментом для формування стабільного фінансового ринку в нашій країні. Саме тому українським роботодавцям варто звертати увагу на професіоналів, які мають CFA чартер або на шляху до його отримання.
Sort by AttachmentsUse SHIFT+ENTER to open the menu (new window).
9/28/2022
  
Press Release
6/8/2022
  
Press Release
5/20/2022
  
Report
3/22/2022
  
Press Release
3/18/2022
  
Press Release
3/15/2022
  
Report
12/17/2021
  
Report
12/13/2021
  
Report
12/9/2021
  
Report
11/16/2021
  
Report
1 - 10 Next

 Publications

​​​Hrebeniuk - NV.png

Burenko - NV.png 

Sobolev - NV.png

Shvachko - NV.png

Sobolev - EP.png

 Contact Info

We are open to any questions and propositions. Please, contact us.