Sign In

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​letsmeasureup2.jpg

ЩО ТАКЕ CFA?

CFA (Chartered Financial Analyst) - професійна відзнака у сфері управління інвестиціями, яка надається міжнародною асоціацією інвестиційних професіоналів CFA Institute та відповідає найвищим стандартам освіти, етики та професійності.

whycfa2.png


 

​​​

 

​​​​

 


 

ЦЕ ДЛЯ МЕНЕ?

Програма CFA чартеру створена для фахівців в області фінансів та інвестицій, а також тих, хто хоче ними бути.

 

ЯК ЦЕ ВПЛИНЕ НА МОЮ КАР'ЄРУ?

CFA кваліфікація високо цінує​ться серед фахівців з інвестицій та фінансів. Власники CFA кваліфікації мають впевнену перевагу серед кандидатів в конкурсі на вакансію за інших рівних умов.

ДЕ ПРАЦЮЮТЬ ВЛАСНИКИ CFA ЧАРТЕРУ?

В Україні роботодавцями власників CFA кваліфікації є інвестиційні компанії та фонди, компанії «Великої Четвірки», консалтингові компанії, комерційні банки, урядові установи, такі як Нацбанк та Мінфін України, міжнародні фінансові установи (Світовий Банк, ЄБРР), керуючі компанії великих холдингів.

Позиції, які обіймають власники CFA кваліфікації в Україні:

memberposition3.png
 

ЯК ОТРИМАТИ?

Щоб отримати CFA чартер, потрібно скласти послідовно іспити трьох рівнів. Крім того, потрібно мати вищу освіту на рівні бакалавра та 4 роки досвіду роботи за фахом. ​​ 

how-to5.png

ЯК ПРОХОДИТЬ НАВЧАННЯ?

Вам не потрібно звільнятись з роботи, щоб навчатись на CFA. Усі кандидати мають можливість поєднувати навчання та роботу, тому що це дистанційний формат навчання.

Учбова програма CFA включає наступні області знань:

subjectsua3.png
 

ЧИ ПОТРІБНІ СПЕЦІАЛЬНІ ЗНАННЯ?

Усі матеріали до навчання надаються разом з реєстрацією на іспит та опубліковані англійською мовою, тож для того щоб підготуватися та скласти іспити необхідні лише знання англійської на рівні вище середнього (upper intermediate, advanced) та бажання опановувати провідні професійні фінансові знання.

ЧИ БУДЕ ЗАКОРДОНОМ ВИЗНАНА ЦЯ КВАЛІФІКАЦІЯ, ЯКЩО НАВЧАТИСЬ В УКРАЇНІ?

Отримання CFA кваліфікації регулюється єдиними для всього світу стандартами і є престижним у понад 150 країнах світу. Тобто CFA, отриманий в Україні, буде визнаний як CFA майже у всіх країнах світу.

ЧОМУ НАЯВНІСТЬ CFA ВВАЖАЄТЬСЯ ПРЕСТИЖНИМ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА?

Тому що, здати іспити можна тільки справді навчившись. Іспити проходять в один день по всьому світу в спеціально організованих тестувальних центрах. Іспити першого та другого рівня повністю перевіряє автоматично машина, в той час як перевірка іспитів 3-го рівня є поєднанням машинної перевірки та перевірки провідними екзаменаторами CFA Institute. Дана система організації та вимог до іспиту робить CFA одним за найбільш об'єктивних іспитів у професії. 

ЧИ ЦЕ ДОРОГО?

Престижна кваліфікація не може коштувати мало, однак, це значно дешевше за ступінь MBA. Існують разові платежі за екзамени та раз на рік треба робити членський внесок до CFA спільноти, тобто до CFA Institute.

ЧОМУ САМЕ ЗАРАЗ?

Отримання кваліфікації займає певний час. Зокрема, щоб підготуватися на кожний рівень, потрібно в середньому 300 годин. Однак, одразу від початку навчання ви стаєте частиною спільноти, таких, як і ви, професіоналів. Вам відкриються можливості відвідування ексклюзивних подій та спілкування з колегами з інвестиційної галузі, що сприятиме набуттю досвіду та розширенню кар'єрних можливостей.​

ЯК РОЗПОЧАТИ НАВЧАННЯ ЗА ПРОГРАМОЮ CFA?

Потрібно зареєструватись на сайті CFA Institute та обрати дату Вашого першого іспиту ​CFA.

register botton.png

Ще вагаєтесь? Тоді дивиться що кажуть про CFA чартер ті, хто вже його отримав. 


 

 Andrii Oliinyk, CFA about CFA Program

 Zoriana Podilchuk, CFA about CFA Program

​​ ​CFA-Ukraine-LMU-Web-300x250px-Better-World.gif